AKTUALNOŚCI 2020

TYM RAZEM BLIŻEJ, BO ŁÓDŹ :)

30.08.2020

Wystawa w Łodzi w tym roku znów powitała nas deszczem, ale nie ma co narzekać bo atmosferę rozgrzewało towarzystwo wystawowe :)

Zgłoszone w sumie było 8 cairnów w tym 5 naszych: Bourbon, Floczek, Furia, Winnie i Hash. Ania przywiozła chłopaków i zmobilizowana pierwszą wystawą od dłuższego czasu, wybiegała z nimi Najlepszego Juniora w Rasie (Bubi) i z Floczkiem ostatniego CACa do dorosłego Championatu Polski! <3 

Ja natomiast nie chcąc odstawać od moich wychowanków z Furią wygrałyśmy Zwycięstwo Młodzieży, Winiaczek przegrała z konkurentką (sędzia wspomniał, że jest jeszcze młodzieżowa a ja po prostu za bardzo ją wyskubałam... :( ) ale dostała piękny opis i ocenę doskonałą, Hashyk natomiast jak zawsze mistrz parkietu wygrał Zwycięstwo Rasy :)

Jestem strasznie dumna z Naszych psów, szczególnie z pierwszego razu na ringu Bourbona i Furii <3 Były cudowne!

 

 

 

 

ALE NIE SAMĄ CHORWACJĄ CZŁOWIEK ŻYJE... :) W DRODZE POWROTNEJ ZAHACZYLIŚMY O WĘGRY...

1-2.08.2020

W drodze powrotnej z Chorwacji wpadliśmy jeszcze na krótkie wakacje na Węgry na 3 wystawy międzynarodowe. Tym razem poza Hashkiem, pokazała się również Tinki Winki :) Hash wymiótł jak zawsze pokonując konkurencję ze Szwajcarii a Wini dzielnie walczyła nie tylko z konkurentką championką ale także z upałem :) i tak oto:

HASHTAG Devil’s Line

3xCAC, 3xCACIB, 3xBOB

WINNER TAKES IT ALL Devil’s Line

3xCAC, 3xres.CACIB (w związku z tym, że suczka, która wygrała jest już Interchampionem kolejne wnioski przechodzą na nas, to mamy kolejne 2 CACIBy do Interchampiona Winiacza)

Winnie i Hash rozpoczęli Championaty Węgier <3 

 

CHORWACJA WELCOME TO....

23-26.07.2020

Wróciliśmy właśnie ze Splitu w Chorwacji :) Krótkie wakacje połączone z maratonem wystawowym <3 czyli jak dla mnie wakacje idealne :)

Wyprawa pełna śmiechu, relaksu i zakakujących przygód, które zapamiętamy na długo. Winnie w związku moim intensywnym trymowaniem była prawie łysa, więc pojechała typowo rekreacyjnie, Hash natomiast miał dwa cele: pierwszy wytopić troszkę wyhodowanego tłuszczyku na chorwackiej plaży a wieczorami spalanie kalorii na ringach. :) W Splicie odbyły się cztery nocne wystawy (dwie krajowe i dwie międzynarodowe).

Udało Nam się wywalczyć

4 x CAC

2 x CACIB

1 x BOS

1 x BOB

ZWYCIĘZCA SPLIT 2020

I tym samym Hashyk uzyskał wszystkie wymagane wnioski by uzyskać tytuł INTERCHAMPIONA oraz CHAMPIONA CHORWACJI !!!

ROZPOCZYNAMY SEZON WYSTAWOWY 2020 !!!

TO NAJLEPSZA WYSTAWA W MOIM ŻYCIU !!!! W DALSZYM CIĄGU NIE MOGĘ UWIERZYĆ ... Ale po kolei...

W lutym (jak co roku) odwiedzamy wystawę w Sosnowcu organizowaną prez o.Katowice. Jakoś tak mam, że ciągnie mnie na Śląsk <3 W tym roku postanowiłam zgłosić Winnie i Hashka. Winka pierwszy raz startowała w "dorosłej" klasie. Co prawda w moich oczach dalej jest maleńkim słodziakiem ale już pokazała pazur i wywalczyła w porównaniu z innymi suczkami CAC, CACIB oraz BOS (przegrała (jeszcze) tylko ze swoim tatusiem) !!!

!!! TYM SAMYM ROZPOCZĘŁA DOROSŁY CHAMPIONAT POLSKI ORAZ INTERCHAMPIONA !!!

Hashyk jak zawsze gwiazdorzył... :) Ale on po Diabełku tak ma, nawet na codzień :P

Pięknie pokazał się na ringu i wywalczył CAC, CACIB i BOB !!! 

Na koniec wystawy wystąpiliśmy na finałach czyli BEST OF GROUP. W tej konkurencji do walki stają wszystkie najpiękniejsze psy z danej grupy FCI. Spośród wielu pięknych terierów, sędzia Lokodi Csaba Zsolt z Rumunii wybrał mojego Hasha na 1 miejsce!!! Co czułam w tamtej chwili!? Niedowierzanie? Radość? Wszystko!!! Byłam i jestem tak szczęśliwa, że nie mogę tego opisać (pomimo, że nie widać tego na zdjęciach :P (ten typ tak ma, że ze stresu dostaję szczękościsku :D ).

W związku z tym, że Międzynarodowa Wystawa w Katowicach była podzielona na dwa dni, organizatorzy zapewnili nocleg zwycięzcom grup aby przenocowali na miejscu i zaprezentowali swoje psy na finałach finałów czyli BEST IN SHOW. 

Nie byłoby to możliwe gdyby nie moja mama, tata i przyjaciółka, którzy wspierając moje zmagania na wystawie zaoferowali pomoc w opiece nad pozostałą częścią bandy byczącej się w domu :) 

Tak więc w niedziele, po całym dniu oczekiwania, przyszedł TEN czas! Nasz pierwszy występ na BISach na międzynarodowej wystawie. 

Prezentowali się zwycięzcy z poszczególnych grup. Napięcie rosło...

Wychodzimy i my! 

Poza tym, że Księciunio chciał za wszelką cenę, posprzątać ring ze wszystkich rozsypanych na nim smaczków, prezentował się niesamowicie. <3 Po prezentacji wszystkich psów, czekaliśmy na ogłoszenie wyników. Wszyscy czekali na ringu przygotowawczym. Więc usiedliśmy sobie na krzesełku z myślą, że zaraz będziemy się pakować do domu..bo gdzie spośród tylu BISowych ras, ktoś by zwrócił uwagę na taką tam "szczotkę" :) 

I w głośnikach rozlega się głos spikerki:

- "Na czwartą lokatę zapraszamy bullmastiffa" 

No dobrze, jeszcze tylko trzy lokaty i lecimy - myślę.

- "Na lokacie trzeciej - cairn terrier"

I w tym momencie wszystko stanęło! Serce podeszło mi do gardła, ciśnienie skoczyło i pomyślałam, pomylili się :) Po czym Pani z ringu: "no dawaj cairn terrier!" :D 

I NIEMOŻLIWE STAŁO SIĘ MOŻLIWE! 

!!! HASHTAG DEVIL'S LINE zajął 3 miejsce w konkurencji BEST IN SHOW !!! 

Bardzo dziękuję sędziemu, który docenił Winnie i Hasha w ocenie na ringu BOB - Pan John J. Walsh z Irlandii.

Kolejne podziękowania dla Pana Lokodi Csaba-Zsolt z Rumunii, który docenił Niuniusia w konkurencji BOG i uplasował nas na 1 miejscu.

I kolejne OGROMNE podziękowania dla sędziego Pana Dusana Paunovica z Serbii, za wybór Hashtaga na 3 miejscu konurencji NAJLEPSZEGO PSA WYSATWY <3

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA SŁOWA UZNANIA DLA MOICH PSÓW! 

YOU MADE MY...DAY? ..YEAR? MAYBE...LIFE!?